KPSS Tercihleri

KPSS Tercihleri : FETÖ’cülerin darbe girişimden sonra kamuda yapılan temizliğin ardından memur alımı gerçekleştirilecek. 2016 Memur alımı ne zaman yapılacak, personel alımlarında KPSS şartı aranacak mı? Yeni memur alımı ne zaman yapılacak? Kpss tercihleri ne zaman yapılacak milyonlarca memur adayının gözü kulağı bu haberde, merakla beklenen 2016 Yılı ÖSYM – DPB KPSS Atama Takvimi açıklandı.

KPSS Haziran atamaları ve KPSS Kasım atamalarının ne zaman yapılacağı açıklandı. Kpss lisans ve ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak sorusu ise yanıt buldu ancak bu yıl ortaöğretim tercihleri alınmayacak.

KPSS LİSANS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2016/1 KPSS için kurumlardan talep alımı tamamlandı. Yapılan açıklamaya göre ilgili başkanlık güncellenen KPSS Yerleştirme Takvimi gereğince; Merkezi Yerleştirme talebinde bulunacak kurumlardan talep alındığını belirtti.

KPSS 1. YERLEŞTİRME;
DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması işlemi 14 Mart – 13 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Kurumlar tarafından oluşturulan tercih kılavuzu 1 Haziran 2016 tarihinde ÖSYM başkanlığına gönderildi.

ÖSYM kamu kurumlarında gelen tercihler doğrultusunda 22 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında alıma çıkacak. Yani KPSS 2016/1 alımların ise Ağustos ayı içerisinde yapılacağı tahmin edilmektedir.

KPSS 2. YERLEŞTİRME;
DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması işlemi 8 Ağustos – 7 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Kurumlar tarafından oluşturulan tercih kılavuzu 25 Ekim 2016 tarihinde ÖSYM başkanlığına gönderilecek.
ÖSYM kamu kurumlarında gelen tercihler doğrultusunda 14 – 23 Kasım tarihleri arasında alıma çıkacak. Yani KPSS 2016/2 alımları 14 – 23 Kasım tarihleri arasında yapılacak.
Kaynak: gazeterumeli.com