Neden Uzaktan Eğitim ile KPSS?

Günümüzde Uzaktan Eğitim ile KPSS oldukça revaçta. Peki neden uzaktan eğitim ile KPSS?
Örgün eğitime göre maliyetler oldukça düşük.
Ulaşım sorunu yok, evinizde bilgisayarınızın başında eğitim.
Türkiye’nin en iyi öğretim elemanlarından eğitim alam fırsatı.
7/24 eğitim istediğiniz zaman eğitim videolarını tekrar izleyebilirsiniz.
Yol için ayrılan süre ve ücretten tasarruf sağlama.
İnternet olan her yerden eğitim alam olanağı.
Öğrenciler, e-öğrenme ile kendi eğitimlerinden kendilerini sorumlu hissederler. Bu da bireye kendi öğrenme sürecini yönetme ve planlarını geliştirme olanağı sağlar.
Maliyet avantajı sağlar. Yapılan incelemelerde kurumlar açısından maliyetlerde %30 ile %70 arasında değişen oranlarda kaynak tasarrufu yapılabildiği hesaplanmıştır.
Zaman, mesafe ve sosyo-ekonomik statü engellerini ortadan kaldırarak, bireylere yaşam boyu eğitimin üstünlüğünden yararlanma olanağı sağlar
Sürekli, bireysel ve bağımsız öğrenme olanağı sağlar.Öğrenme sorumluluğunun bireyde olması, bireylerin bilgiye erişim ve girişimcilik yönlerini ve kendi kendilerine karar verme yeteneklerini geliştirir.
Öğrenme ve öğretme süreçlerinde; öğrenim yaşı, öğretim amaçları, öğrenme ve öğretme ortamı, yöntem ve teknikleri vb. açılardan “esneklik” ve “çeşitlilik” sağlar.
Alternatif ve çok çeşitli (yazılı ve basılı, görsel-işitsel, çok ortamlı (multimedia) ve etkileşimli) öğrenme-öğretme ortamları sunar.
Gereksinimlere göre şekillendirilmiş, görece özgü eğitim olanakları sunar.Vektörel Grup Uzaktan Eğitim KPSS Setleri video eğitimlerinin tümü hafıza teknikleriyle çekilmiştir.Videolarımızın tamamı hafıza teknikleri ile çekilmiştir.Peki neden hafıza teknikleriyle KPSS Kursu?

Hafıza Teknikleriyle KPSS Eğitimi Nedir ?

Neden Uzaktan Eğitim ile KPSS- kpss kursu
Hafıza Teknikleri; öğrenme sürecine katkı sağlayan, destek veren ve hızlandıran bir eğitim biçimidir.
Verimli öğrenmenin unsurlarından bir tanesi hafıza teknikleridir, hafızanıza yetenek kazandırabildiyseniz daha etkili hatırlayabilirsiniz.
Önemli olan Hafıza Tekniklerini doğru yerde ve zamanda, doğru biçimde kullanmaktır.Bu eğitimlerin amacı, hafızayı etkin kullanmanın sistemini bireye öğretmek ve bu sayede kolay ve kalıcı öğrenmenin tekniklerini bireye uygulatmaktır. Bu sayede birey, hafızasını ve beynini daha etkin kullanmakta ve bunun bir neticesi olarak sınavlarda çok daha başarılı olmaktadır.
Siz bir bilgiyi çevreden veri olarak duyu organlarıyla duyumsarsınız, duyumsadığınız bu veriler elektrokimyasal ileti olarak duyularımızdan beynimize iletilir ve algılama süreci başlar daha sonra anlamaya başlarsınız bu süreçte bilgileri daha iyi hatırlamak için takviye olarak Hafıza Teknikleri kullanılır. İlişki kurma; anlam süreci, anlamlandırma boyutundadır sonra kişisel yorumlarınız başlar. Hatırlama boyutu tüm bu süreçlerden sonra artar ve sonra hatırladığınız bilgiler ile yeni bilgiler, düşünceler üretip çevreye yayarız.